Rozpoczęcie produkcji gry Field Hospital

Brave Lamb Studio – ogłasza rozpoczęcie produkcji gry Field Hospital

Brave Lamb Studio – niezależny developer narracyjnych gier segmentu indie premium ogłasza rozpoczęcie prac nad grą Field Hospital – połączeniem strategii czasu rzeczywistego, tycoona ekonomicznego oraz survivala z elementami trudnych moralnie decyzji o życiu ludzkim.

Field Hospital dotyka rzadko poruszanego w grach tematu I wojny światowej

Pierwsza wojna światowa w segmencie rozgrywki elektronicznej nie jest zbyt często poruszanym wątkiem tematycznym. A ten jeden z największych dramatów w dziejach ludzkości jest niezwykłą inspiracją do opowiedzenia własnej historii o zwykłych ludziach, którzy zostali postawieni przed koniecznością walki o własne przetrwanie w niezwykle brutalnym konflikcie zbrojnym. Brave Lamb Studio chce skoncentrować się na historii najmniej docenianych ludzi w tym konflikcie – służbach tyłowych – lekarzach, medykach i sanitariuszach.

Te jednostki musiały często podejmować decyzje decydujące o życiu ludzkim. W prymitywnych warunkach medycznych w szpitalach polowych musieli dokonywać cudów by móc przywracać rannych żołnierzy do pełnej sprawności lub doprowadzać ich do stanu umożlwiającego podróż do domu. Opowieść o trudnych wyborach pomiędzy życiem, a śmiercią czy ocaleniem, a zgubą jest osią narracji Field Hospital.

Field Hospital – szczegóły projektu

Nad Field Hospital pracuje doświadczony zespół specjalistów, którzy mają za sobą pracę dla takich firm jak Techland, Flying Wild Hog, CI Games czy Fuero Games. Ta grupa, wzmocniona specjalistami z mniejszych studiów pozwala myśleć o Field Hospital jako wysokiej jakości przedsięwzięciu, które nie jest tylko solidną porcją elektronicznej rozrywki, ale przede wszystkim wielką refleksją nad sensem życia ludzkiego w oczach wielkiego kataklizmu – tematyce bliskiej również ze względu na aktualnie panującą sytuację na świecie. Brave Lamb Studio nie podaje jeszcze daty premiery produkcji – zostanie ona zaprezentowana w stosownym dla projektu terminie.

Dowiedz się więcej
Najnowsze artykuły
Grzegorz Skwierczyński
Meet the Lambs - Grzegorz Skwierczyński
war hospital
War Hospital autorstwa Brave Lamb Studio wchodzi na listę Global Top Wishlist Steam
War Hospital
Brave Lamb Studio S.A. i Movie Games zapowiadają War Hospital - society survival w okresie I wojny światowej
Kategorie