Brave Lamb Studio podpisało umowę wydawniczą na grę Enemy of the State z B.Games S.A.

Warszawa, 23 stycznia 2024 – Brave Lamb Studio, warszawski producent gier związany z grupą kapitałową Movie Games informuje, że w dniu 24.01.2024 podpisał umowę wydawcniczą z B.Games S.A. na wydanie gry Enemy of the State na PC i konsole nowej generacji.

W związku z zakończeniem projektu War Hospital i przejściu studia w model wsparcia tej gry po premierze, udało nam się po wielomiesięcznych rozmowach wypracować wspólną koncepcję realizacji gry Enemy of the State z B.Games S.A. Umowa przewiduje dwa etapy rozwoju. Pierwszym z nich jest zbadanie nowej koncepcji gry w modelu Early Acess, a następnie przejście do pełnej fazy produkcji. Jednocześnie zmieniła się koncepcja gry na taką, która bardziej bazować będzie na dotychczasowych doświadczeniach zespołu produkcyjnego. To logiczna i bezpieczna strategia, pozwalająca na osiągnięcie wysokiego poziomu specjalizacji studia. – komentuje Michał Dziwniel, Prezes Zarządu Brave Lamb Studio S.A.

Enemy of the State – co to za gra?

Enemy of the State jest grą strategiczną, łączącą kluczowe cechy gatunków City Builder, Society Survival, oraz szeroko pojętych gier ekonomicznych. Doświadczenie zespołu Brave Lamb Studio, zdobyte przy projekcie War Hospital, zapewnia dużą sprawność w realizacji tego typu rozgrywki. Gracz wciela się w bossa gangu, w świecie osadzonym w alternatywnych, dieselpunkowych czasach amerykańskiej Prohibicji. Musi stanąć przed wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa głównej kryjówki, budowania dochodowej struktury niekoniecznie legalnych źródeł przychodu, oraz lawirować w politycznej siatce miejskiej dżungli. Zespół dokonał zmiany w zakresie projektu po analizie premiery War Hospital.

Umowa z B.Games S.A. – szczegóły

Zawarta umowa z B.Games S.A. zawiera w sobie dwa etapy. Pierwszym z nich jest wydanie wersji Early Access gry w celu zbadania trakcji tytułu i zebranie uwag społeczności. Na ten cel Brave Lamb Studio ma zapewnione finansowanie na następne 13 miesięcy prac. Po tym etapie, na podstawie trakcji zainteresowania i ocen Spółka otrzyma drugą transzę finansowania na dokończenie prac nad grą oraz uruchomienie portu gry na platformy Xbox oraz Playstation 5. Oznacza to, że Spółka dywersyfikuje swoje przychody na dwa projekty – przychody ze sprzedaży War Hospital oraz umowę wydawniczą na projekt Enemy of the State.

Planowana premiera wersji Early Acess planowana jest na drugi kwartał 2025. Dzięki pozyskanemu finansowaniu Enemy of the State oraz premiery War Hospital Spółka wznowiła prace zmierzające do upublicznienia jej akcji na rynku regulowanym New Connect, czego Spółka spodziewa jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

Dowiedz się więcej
Najnowsze artykuły
Grzegorz Skwierczyński
Meet the Lambs - Grzegorz Skwierczyński
war hospital
War Hospital autorstwa Brave Lamb Studio wchodzi na listę Global Top Wishlist Steam
War Hospital
Brave Lamb Studio S.A. i Movie Games zapowiadają War Hospital - society survival w okresie I wojny światowej
Kategorie