Brave Lamb Studio rozpoczyna współpracę z Grupą INC, w planach CrowdConnect i debiut na NewConnect

INC S.A. i brave lamb studio s.a.

Brave Lamb Studio, wchodzący w skład Rodziny Movie Games producent gier w segmencie Indie Premium, podpisał umowy ze spółkami z Grupy kapitałowej INC, które wesprą studio w procesie pozyskania finansowania oraz debiutu na rynku NewConnect. W najbliższym czasie wystartuje oferta publiczna akcji spółki prowadzona w formie crowdinvestingu na platformie CrowdConnect.pl. Z kolei giełdowy debiut planowany jest w II poł. 2021 r.

Brave Lamb Studio to team składający się z 17 najlepszych specjalistów z branży gamedev, pracujących wcześniej m.in. dla takich firm jak Techland, CD Projekt Red czy People Can Fly. Głównym producentem gry jest Michał Dziwniel, działający w branży od 2010 roku. Członkowie studia mieli okazję współtworzyć takie gry jak Dying Light 2, Sniper: Ghost Warrior 2, Outriders, czy Pure Farming 2018. Aktualnie deweloperzy pracują nad swoją najnowszą produkcją – Field Hospital (tytuł roboczy).

– Field Hospital będzie unikalnym projektem dotykającym tematu “moralnej odpowiedzialności” za decyzję dotyczące całych społeczeństw. Akcja będzie miała miejsce w czasach I wojny Światowej, a więc w okresie bardzo trudnym w naszej historii, jednocześnie prawie w ogóle nie eksploatowanym przez producentów gier. Będzie to ambitny tytuł, za pośrednictwem którego chcemy pokazać graczom piekło wojny z perspektywy szpitala polowego – komentuje Michał Dziwniel, główny producent i Członek Zarządu Brave Lamb Studio (spółka jest w trakcie zmiany nazwy z Tovildo Investments S.A.).

 

Field Hospital – status prac

 

W ramach rozgrywki gracz będzie zarządzał przyfrontowym szpitalem polowym podczas I wojny Światowej. Zadaniem gracza będzie m.in. podejmowanie trudnych moralnych decyzji od których będzie zależało życie i śmierć pojedynczych żołnierzy, utrzymywanie obrony szpitala polowego oraz budowanie jego struktury, przy jednoczesnej, coraz trudniejszej walce o zasoby.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczas zrealizowanych prac. Aktualnie jesteśmy na etapie przygotowań Vertical Slice, czyli zamkniętego prototypu rozgrywki, który zamierzamy zakończyć jeszcze w marcu. Szykujemy się również do prezentacji gry podczas Future Game Show, największego wydarzenia gamingowego w tym kwartale organizowanego przez portal Games Radar. Udostępnimy wówczas najnowszy trailer gry, a także uruchomimy kartę Steam dedykowaną Field Hospital (tytuł roboczy) ze screenshootami ingame zgodnie z najnowszymi wymaganiami platformy Steam – informuje Michał Dziwniel. – Po zakończeniu oferty publicznej zamierzamy zadebiutować na rynku NewConnect, natomiast zaraz po debiucie rozpoczniemy działania mające na celu jak najszybsze wprowadzenie akcji do obrotu na Rynku Głównym GPW – dodaje.

Akcje Brave Lamb Studio, działającej formalnie pod firmą Tovildo Investments S.A., zostaną publicznie zaoferowane na platformie CrowdConnect.pl prowadzonej przez Dom Maklerski INC. Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na dalsze prace nad War Hospital i zapewnią Spółce finansowanie na zakończenie produkcji oraz pokrycie kosztów marketingowych związanych z promocją i zwiększaniem społeczności.

– Field Hospital to bardzo ciekawy projekt mający bardzo duży potencjał na osiągnięcie globalnego sukcesu zarówno ze względu na gatunek gry jak i przede wszystkim na zespół, którego doświadczenie jest unikatową wartością na współczesnym rynku gamingowym. Bardzo się cieszymy, że jako Grupa INC będziemy mogli wesprzeć Brave Lamb Studio w pozyskaniu finansowania na jego realizację jak i wprowadzeniu Spółki na rynek NewConnect. – komentuje Wojciech Iwaniuk, członek zarządu INC S.A.

Po przeprowadzeniu oferty publicznej w formie crowdinvestingu spółka rozpocznie proces wprowadzenia akcji do obrotu na rynku NewConnect. INC S.A. będzie wspierało Spółkę w jego sprawnej realizacji.

Dodatkowych informacji udziela:

Krzysztof Mazur
InnerValue Investor Relations
k.mazur@innervalue.pl
+48 530 637 972
Dowiedz się więcej
Najnowsze artykuły
Grzegorz Skwierczyński
Meet the Lambs - Grzegorz Skwierczyński
war hospital
War Hospital autorstwa Brave Lamb Studio wchodzi na listę Global Top Wishlist Steam
War Hospital
Brave Lamb Studio S.A. i Movie Games zapowiadają War Hospital - society survival w okresie I wojny światowej
Kategorie