Brave Lamb Studio planuje pozyskać do 1,2 mln zł

brave lamb studio

Brave Lamb Studio, podmiot wchodzący w skład Grupy Movie Games producent gier w segmencie Indie Premium, rozpoczął 9 listopada br. ofertę publiczną akcji serii B. Spółka Tovildo Investments S.A. skupiająca studio planuje wyemitować akcje o łącznej wartości prawie 1,3 mln zł. Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na rozwój projektu Field Hospital, którego globalnym wydawcą będzie Movie Games. Deklaracje nabycia akcji mogą być składane do 20 listopada br.

Brave Lamb Studio to team składający się z 14 najlepszych specjalistów z branży gamedev, pracujących wcześniej m.in. dla takich firm jak Techland. Głównym producentem gry jest Michał Dziwniel, działający w branży od 2010 roku. Członkowie studia mieli okazję współtworzyć takie gry jak Dying Light 2, Sniper: Ghost Warrior 2, Outriders, czy Pure Farming 2018. Aktualnie deweloperzy pracują nad swoją najnowszą produkcją – Field Hospital. W ramach rozgrywki gracz będzie zarządzał przyfrontowym szpitalem polowym podczas I wojny Światowej. Zadaniem gracza będzie m.in. podejmowanie trudnych moralnych decyzji od których będzie zależało życie i śmierć pojedynczych żołnierzy, utrzymywanie obrony szpitala polowego oraz budowanie jego struktury, przy jednoczesnej, coraz trudniejszej walce o zasoby. Będzie to pierwsza produkcja next-genowa w portfolio Studia.

– Dzięki środkom pozyskanym w ramach oferty publicznej planujemy zrealizować najważniejsze prace nad grą Field Hospital. Widzimy w niej bardzo duży potencjał. Chcemy aby nie była to zwykła gra komputerowa, a głębokie przeżycie emocjonalne związane z największym i często nie dotykanym w świecie mediów elektronicznych dramatem w dziejach ludzkości, pierwszą wojną światową. Mamy już za sobą roczny okres preprodukcji, a w przyszłym roku zamierzamy opracować wersję Alpha. Gra będzie dostępna w czwartym kwartale 2022 roku – komentuje Michał Dziwniel, główny producent Studia Brave Lamb Studio. – W skład naszego teamu wchodzą specjaliści, którzy pracowali przy topowych polskich produkcjach. Sam pełniłem funkcję Głównego Producenta podczas prac nad Pure Farming 2018, której premiera okazała się dużym sukcesem. Jestem przekonany, że Field Hospital zmultiplikuje ten sukces, a środki pozyskane od inwestorów nam w tym pomogą – dodaje.

Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na wynagrodzenia dla członków zespołu, sprzęt, oprogramowanie oraz bieżące koszty funkcjonowania studia odpowiedzialnego za produkcję gry. 29,7 procent akcji Tovildo Investment posiada Movie Games, który został również globalnym wydawcą Field Hospital. Zgodnie z harmonogramem prac nad projektem gra ma się ukazać na platformy PC, PS5, konsole z rodziny Xbox Series w IV kwartale 2022 roku. Twórcy gry szacują, że gra osiągnie sprzedaż na poziomie kilkuset tysięcy sztuk w pierwszych 24 miesiącach po premierze.

 

W przypadku zainteresowania deklarację nabycia akcji prosimy przekazać na adres:

contact@bravelambstudio.com

 

O spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Krzysztof Mazur Mateusz Paradowski
InnerValue Investor Relations InnerValue Investor Relations
k.mazur@innervalue.pl m.paradowski@innervalue.pl
+48 530 637 972 +48 516 089 279
Dowiedz się więcej
Najnowsze artykuły
Grzegorz Skwierczyński
Meet the Lambs - Grzegorz Skwierczyński
war hospital
War Hospital autorstwa Brave Lamb Studio wchodzi na listę Global Top Wishlist Steam
War Hospital
Brave Lamb Studio S.A. i Movie Games zapowiadają War Hospital - society survival w okresie I wojny światowej
Kategorie