Brave Lamb Studio pozyskało ponad 1,2 mln zł na realizację gry Field Hospital

Brave Lamb Studio

Brave Lamb Studio, wchodzący w skład Grupy Movie Games producent gier w segmencie Indie Premium, zakończył z sukcesem ofertę publiczną akcji serii B. W ramach emisji Spółka pozyskała ponad 1,2 mln zł, które zostaną przeznaczone na rozwój projektu Field Hospital, którego globalnym wydawcą będzie Movie Games. Zwiastun zapowiadający grę zostanie opublikowany na przełomie I i II kwartału br. Wycena Spółki po emisji wynosi 55 mln zł.

Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone przede wszystkim na wynagrodzenia dla członków zespołu, sprzęt, oprogramowanie oraz bieżące koszty funkcjonowania studia odpowiedzialnego za produkcję gry. 25 procent akcji Brave Lamb Studio posiada Movie Games, który został również globalnym wydawcą Field Hospital. W ramach rozgrywki gracz będzie zarządzał przyfrontowym szpitalem polowym podczas I wojny Światowej. Zadaniem gracza będzie m.in. podejmowanie trudnych moralnych decyzji od których będzie zależało życie i śmierć pojedynczych żołnierzy, utrzymywanie obrony szpitala polowego oraz budowanie jego struktury, przy jednoczesnej, coraz trudniejszej walce o zasoby. Będzie to pierwsza produkcja next-genowa w portfolio Studia, które w przyszłości planuje skoncentrować się na grach opartych o bogatą warstwę narracyjną w nie eksploatowanych wcześniej w grach komputerowych realiach.

– Bardzo dziękujemy inwestorom za zaufanie. Dzięki środkom pozyskanym z emisji możemy sfinansować początkowe prace nad Field Hospital, czyli naszą flagową produkcją. Aktualnie jesteśmy w trakcie tworzenia mechaniki gry oraz systemu ekonomii, a także pracujemy nad stylem graficznym gry. Trwają również prace nad wstępnym udźwiękowieniem produkcji. Bardzo ważnym kamieniem milowym, który niedawno zrealizowaliśmy było ustalenie kształtu interface, który z naszego punktu widzenia jest kluczowy w tej grze. Niebawem natomiast zakończymy prace nad zwiastunem gry, który powinien ukazać się pod koniec tego kwartału – komentuje Michał Dziwniel, główny producent Studia Brave Lamb Studio.

Zgodnie z harmonogramem prac nad projektem gra ma się ukazać na platformy PC, PS5 oraz konsole z rodziny Xbox Series w IV kwartale 2022 roku. Twórcy gry szacują, że gra osiągnie sprzedaż na poziomie kilkuset tysięcy sztuk w pierwszych 24 miesiącach po premierze. Oprócz prac nad grą Spółką przygotowuje się również do procesu wprowadzenia akcji na GPW. Gra już uzyskała akceptację Microsoftu w procesie submisji, a Spółka obecnie jest w toku podpisywania umów, których efektem będzie status developera na platformy Xbox.

Po sukcesie oferty publicznej oraz osiągnięciu wyceny na poziomie 55 mln zł zamierzamy wejść na warszawską giełdę. Mamy bardzo ambitny plan wprowadzenia Spółki bezpośrednio na Rynek Główny GPW. Nie dziwi nas osiągnięta wycena, bowiem gra FIeld Hospital będzie należała do segmentu indie premium, a przygotowujemy się do rozpoczęcia prac nad kolejnymi grami z tego segmentu. Wyceny polskich spółek publicznych z tego segmentu wynoszą po kilkaset milionów złotych, dlatego naszym zdaniem podobne poziomy w długim terminie są dla Barve Lamb Studio również możliwe – komentuje Maciej Nowak, Członek Zarządu Brave Lamb Studio.

Brave Lamb Studio to team składający się z 17 najlepszych specjalistów z branży gamedev, pracujących wcześniej m.in. dla takich firm jak Techland, CD Projekt czy People Can Fly. Głównym producentem gry jest Michał Dziwniel, działający w branży gier od 2010 roku na stanowiskach producenckich i designerskich. Członkowie studia mieli okazję współtworzyć takie gry jak Dying Light 2, Sniper: Ghost Warrior 2, Outriders, czy Pure Farming 2018.

O spółce Movie Games S.A. :

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

Dowiedz się więcej
Najnowsze artykuły
Grzegorz Skwierczyński
Meet the Lambs - Grzegorz Skwierczyński
war hospital
War Hospital autorstwa Brave Lamb Studio wchodzi na listę Global Top Wishlist Steam
War Hospital
Brave Lamb Studio S.A. i Movie Games zapowiadają War Hospital - society survival w okresie I wojny światowej
Kategorie