Brave Lamb Studio z Grupy Movie Games wprowadzi grę Field Hospital na konsole Xbox Series X

Brave Lamb Studio, wchodzący w skład Grupy Movie Games, producent gier w segmencie Indie Premium, przeniesie grę Field Hospital na konsolę Xbox Series X. Korporacja Microsoft zaakceptowała grę w procesie submisji na konsole nowej generacji sygnowane marką Xbox. Na tej podstawie Field Hospital został przyjęty w poczet gier, które mogą być developowane na platformę Xbox, a Brave Lamb Studio otrzymał status formalnego developera programu Xbox.

Spółka podpisała z firmą Microsoft dwie umowy: developerską, która daje Studiu dostęp do narzędzi i technologii najnowszej generacji konsol Microsoft która gwarantuje obecność Field Hospital na platformie oficjalnego sklepu Xbox.

– Umowy podpisane z Microsoft są oficjalnym przypieczętowaniem planów związanych z premierą gry Field Hospital, nie tylko na PC, ale również na konsolach nowej generacji Xbox Series. Nasza gra będzie zapewniała graczom szereg doznań i przeżyć bardzo rzadko spotykanych w popularnych obecnie produkcjach. Jej potencjał jest ogromny dlatego cieszymy się, że również posiadacze konsoli Xbox Series będą mogli poczuć klimat szpitala z czasów Wielkiej Wojny. Dodatkowo prowadzimy z Microsoft rozmowy związane ze wsparciem marketingowym tytułu, jednak na tym etapie jest za wcześnie by mówić o szczegółach – komentuje Michał Dziwniel, główny producent Studia Brave Lamb Studio.

W ramach rozgrywki oferowanej przez Field Hospital, gracz będzie zarządzał przyfrontowym szpitalem polowym podczas I wojny Światowej. Zadaniem gracza będzie m.in. podejmowanie trudnych moralnych decyzji od których będzie zależało życie i śmierć pojedynczych żołnierzy, utrzymywanie obrony szpitala polowego oraz budowanie jego struktury, przy jednoczesnej, coraz trudniejszej walce o zasoby. Będzie to pierwsza produkcja next-genowa w portfolio Studia, które w przyszłości planuje skoncentrować się na grach opartych o bogatą warstwę narracyjną w nie eksploatowanych wcześniej w grach komputerowych realiach.

– Zespół Brave Lamb Studio posiada bardzo duże kompetencje w zakresie produkcji gier z segmentu Indie Premium. Skłoniło nas to do aktualizacji koncepcji developmentu wersji konsolowych w grupie. Zazwyczaj jedna ze Spółek zależnych w MG zajmuje się wykonywaniem portów na platformy konsolowe. W przypadku Brave Lamb Studio zdecydowaliśmy się na budowanie tych kompetencji wewnątrz zespołu. – komentuje Mateusz Wcześniak, Prezes Movie Games.

Zgodnie z harmonogramem prac nad projektem gra ma się ukazać na platformy PC, PS5 oraz konsole z rodziny Xbox Series w IV kwartale 2022 roku. Twórcy gry szacują, że gra osiągnie sprzedaż na poziomie kilkuset tysięcy sztuk w pierwszych 24 miesiącach po premierze. Oprócz prac nad grą Spółką przygotowuje się również do procesu wprowadzenia akcji na GPW.

Brave Lamb Studio to team składający się z 17 najlepszych specjalistów z branży gamedev, pracujących wcześniej m.in. dla takich firm jak Techland, CD Projekt, T-Bull czy People Can Fly. Głównym producentem gry jest Michał Dziwniel, działający w branży gier od 2010 roku na stanowiskach producenckich i designerskich. Członkowie studia mieli okazję współtworzyć takie gry jak Dying Light 2, Sniper: Ghost Warrior 2, Outriders, czy Pure Farming 2018.

Dowiedz się więcej
Najnowsze artykuły
Grzegorz Skwierczyński
Meet the Lambs - Grzegorz Skwierczyński
war hospital
War Hospital autorstwa Brave Lamb Studio wchodzi na listę Global Top Wishlist Steam
War Hospital
Brave Lamb Studio S.A. i Movie Games zapowiadają War Hospital - society survival w okresie I wojny światowej
Kategorie