Brave Lamb Studio developerem Playstation 5

brave lamb studio playstation 5

Brave Lamb Studio, wchodzący w skład Rodziny Movie Games, producent gier w segmencie Indie Premium, przeniesie grę Field Hospital na konsolę Playstation 5. Korporacja Sony zaakceptowała grę w procesie submisji na konsole nowej generacji jej autorstwa. Na tej podstawie Field Hospital został przyjęty w poczet gier, które mogą być developowane na platformę Playstation, a Brave Lamb Studio otrzymał status formalnego developera PS5. Uzyskanie zgody Sony jest ostatnim etapem formalnego zatwierdzenia wydania gry na konsole Playstation 5 oraz Xbox Series X|S.

Spółka podpisała z firmą Sony dwie umowy: developerską, która daje Studiu dostęp do narzędzi i technologii najnowszej generacji konsol Playstation, a także gwarancję obecności gry Field Hospital na platformie oficjalnego sklepu Playstation Store.

– Podpisanie umów z firmą Sony jest oficjalnym potwierdzeniem naszych planów wydania Field Hospital na konsolach nowej generacji. Kilka tygodni temu podpisaliśmy podobne umowy z korporacją Microsoft, dzięki którym uzyskaliśmy status formalnego developera platformy Xbox. Jest to oficjalne przypieczętowanie planów związanych z premierą gry Field Hospital, nie tylko na PC, ale również na konsolach nowej generacji Playstation 5 oraz Xbox Series. Nasza gra będzie zapewniała graczom szereg doznań i przeżyć bardzo rzadko spotykanych w popularnych obecnie produkcjach – komentuje Michał Dziwniel, główny producent w Brave Lamb Studio.

Playstation 5 będzie drugą konsolą na której zostanie wydana gra Field Hospital. W styczniu br. Brave Lamb Studio podpisała podobne umowy z korporacją Microsoft, dzięki którym studio zostało formalnym developerem konsoli Xbox Series X|S.

Potencjał Field Hospital jest ogromny, dlatego cieszymy się, że posiadacze konsol PS5 oraz Xbox Series będą mogli poczuć klimat szpitala z czasów Wielkiej Wojny. Dodatkowo prowadzimy rozmowy z Microsoft oraz Sony dotyczące wsparcia marketingowego tytułu – dodaje Michał Dziwniel.

W ramach rozgrywki oferowanej przez Field Hospital, gracz będzie zarządzał przyfrontowym szpitalem polowym podczas I wojny Światowej. Zadaniem gracza będzie m.in. podejmowanie trudnych moralnych decyzji od których będzie zależało życie i śmierć pojedynczych żołnierzy, utrzymywanie obrony szpitala polowego oraz budowanie jego struktury, przy jednoczesnej, coraz trudniejszej walce o zasoby. Będzie to pierwsza produkcja next-genowa w portfolio Studia, które w przyszłości planuje skoncentrować się na grach opartych o bogatą warstwę narracyjną w nie eksploatowanych wcześniej w grach komputerowych realiach.

Zgodnie z harmonogramem prac nad projektem gra ma się ukazać na platformy PC, PS5 oraz konsole z rodziny Xbox Series w IV kwartale 2022 roku. Twórcy gry szacują, że gra osiągnie sprzedaż na poziomie kilkuset tysięcy sztuk w pierwszych 24 miesiącach po premierze. Oprócz prac nad grą Spółką przygotowuje się również do procesu wprowadzenia akcji na GPW.

Dowiedz się więcej
Najnowsze artykuły
INC S.A. i brave lamb studio s.a.
Brave Lamb Studio rozpoczyna współpracę z Grupą INC, w planach CrowdConnect i debiut na NewConnect
brave lamb studio playstation 5
Brave Lamb Studio developerem Playstation 5
Brave Lamb Studio z Grupy Movie Games wprowadzi grę Field Hospital na konsole Xbox Series X
Kategorie