Movie Games globalnym wydawcą gry Field Hospital

Movie Games – globalny wydawca gier z segmentu indie został wydawcą globalnym gry Field Hospital produkowanym przez Brave Lamb Studio. Porozumienie wydawnicze obejmuje wszystkie terytoria oraz platformy docelowe na jakich zostanie wydana gra. Dla Movie Games jest to wejście w całkowicie nowy segment gier indie premium tj. gier niezależnych o wysokim budżecie.

Globalny zasięg gry Field Hospital dzięki Movie Games

W ramach porozumienia Movie Games będzie odpowiedzialne za dystrybucję oraz marketing tytułu na rynkach docelowych, a także wesprze zespół produkcyjny świadczeniami w zakresie FQA (Testy Funkcjonalne) i CQA (Testy zgodności) tytułu. Dodatkowo Movie Games udostępni Brave Lamb Studio wszystkie niezbędne zasoby, które mogą wspomóc zespół w wyprodukowaniu wysokiej jakości gry.

Współpraca z Brave Lamb Studio to milowy krok w działalności Movie Games. W naszym portfelu wydawniczym nie posiadaliśmy do tej pory gry z segmentu Indie Premium, a obserwując globalnie zmieniający się rynek gier widzimy, że konieczne jest posiadanie w portfolio wydawniczym gier segmentu premium, które będą w stanie konkurować jakością z najlepszymi produkcjami danego gatunku. Dlatego jestem podekscytowany projektem Field Hospital, który swoją konstrukcją nawiązuje do solidnych gier narracyjnych takich jak Frost Punk czy This War of Mine – komentuje Mateusz Wcześniak – Prezes Zarządu Movie Games S.A.

Dołączenie Movie Games na wczesnym etapie produkcji gwarantuje efektywną współpracę w zasadzie od samego początku – co znacząco wpłynie na potencjał marketingowy projektu – komentują przedstawiciele Brave Lamb Studio

O Movie Games i Brave Lamb Studio

Brave Lamb Studio to Spółka produkująca gry komputerowe segmentu premium indie. Naszym celem strategicznym jest tworzenie gier nastawionych na głęboką narrację popartą koniecznością dokonywania przez gracza trudnych moralnie wyborów. Niezależność produkcyjna, połączona z nastawieniem na wysoką jakość wykonywanych projektów czyni z nas unikatowe przedsięwzięcie na polskim rynku game dev.

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Dowiedz się więcej
Najnowsze artykuły
Grzegorz Skwierczyński
Meet the Lambs - Grzegorz Skwierczyński
war hospital
War Hospital autorstwa Brave Lamb Studio wchodzi na listę Global Top Wishlist Steam
War Hospital
Brave Lamb Studio S.A. i Movie Games zapowiadają War Hospital - society survival w okresie I wojny światowej
Kategorie