Nacon globalnym wydawcą War Hospital od Brave Lamb Studio

War Hospital Nacon

Brave Lamb Studio, spółka z rodziny Movie Games, firmy notowanej na NewConnect, podpisała umowę wydawniczą z firmą Nacon, francuskim producentem i wydawcą gier, znanym m.in. z serii WRC. W ramach współpracy Nacon zostanie globalnym wydawcą War Hospital, a więc flagowego tytułu studia. Ponadto Brave Lamb Studio otrzyma od francuskiego wydawcy zaliczkę na poczet tantiem ze sprzedaży gry, co pozwoli zamknąć budżet produkcyjny tytułu.

Nacon to francuska korporacja zajmująca się szeroko pojętą działalnością na rynku gamingowym. Jest producentem i wydawcą gier wideo, ale również produkuje kontrolery oraz akcesoria do gier. Do najpopularniejszych tytułów wyprodukowanych lub wydanych przez francuskiego giganta należą m.in. seria WRC, gry z serii Warhammer, czy Warewolf: The Apocalypse – Earthblood.

– Jest nam bardzo miło poinformować o nawiązaniu współpracy z tak dużym i znanym na całym świecie wydawcą jakim jest Nacon. Gry wydane przez francuską firmę cieszą się bardzo dużą popularnością wśród graczy, na co dowodem jest ich wielomilionowa sprzedaż. Jesteśmy przekonani, że wsparcie marketingowe takiego dużego i rozpoznawalnego gracza pozwoli osiągnąć War Hospital ponadprzeciętny sukces komercyjny. Nacon zdecydował się również zapłacić nam zaliczkę w wysokości prawie 700 tys. euro co pozwoli nam sfinalizować prace na grą, a także przyspieszy pracę nad pre produkcją drugiego tytułu – gry Enemy of the State – powiedział Michał Dziwniel, Członek Zarządu oraz Główny Producent Brave Lamb Studio.

War Hospital to gra z gatunku society survival, której akcja rozgrywa się w roku 1917. Gracz wciela się w majora Henry’ego Wellsa, brytyjskiego medyka polowego, który zostaje dowódcą szpitala polowego położonego we Francji, w pobliżu linii frontu. Jego zadaniem jest zarządzanie zespołem medycznym, zajmowanie się rannymi i rozwijanie technologii medycznych w obliczu ograniczonych zasobów i pogłębiającego się konfliktu. Unikalnym aspektem gry jest triaż – segregacja rannych na podstawie rokowań i osobistej historii pacjenta, uświadamiająca, jak trudnych wyborów musieli dokonywać frontowi medycy. Spółka zakończyła niedawno fazę Vertical Slice oraz rozpoczęła realizację wersji Alpha gry, w której znajdą się wszystkie mechaniki i materiały potrzebne do jej ukończenia.

Link do strony gry War Hospital na platformie Steam: https://store.steampowered.com/app/1553000/War_Hospital/