Startuje oferta publiczna Brave Lamb Studio

oferta publiczna Brave Lamb Studio S.A.

Brave Lamb Studio S.A., polski producent gier w segmencie Indie Premium, będący częścią rodziny Movie Games, rozpoczyna publiczną ofertę akcji. Zapisy na akcje w ramach II transzy oferty, prezentowanej na CrowdConnect.pl, rozpoczną się 11 listopada br. Z emisji akcji Spółka zamierza pozyskać 3 mln zł. W 1-2 kw. przyszłego roku Spółka planuje ubiegać się o wprowadzenie akcji do obrotu na rynku NewConnect.

 

Najbardziej oczekiwanym tytułem studia jest War Hospital. Jest to strategia czasu rzeczywistego z elementami RPG osadzona w realiach I wojny światowej. Gracz wcieli się w niej w postać emerytowanego lekarza majora Henry’ego Wellsa, którego zadaniem będzie m.in. podejmowanie trudnych moralnych decyzji od których będzie zależało życie i śmierć pojedynczych żołnierzy, utrzymywanie obrony szpitala polowego oraz budowanie jego struktur.

 

– Nasz zespół pracuje nad dwoma produkcjami – War Hospital i Enemy of the State – o międzynarodowym zasięgu i globalnym potencjale sprzedażowym. Nasz pomysł i dotychczasowa praca nad War Hospital zostały docenione przez Nacon, który został wydawcą gry. Co ważne dzięki zaliczce wypłaconej na podstawie tej umowy wydawniczej na poczet przyszłych przychodów ze sprzedaży gry, mamy zapewnione finansowanie tytułu, jednocześnie mając zapewniony udział w zyskach już od pierwszej sprzedanej kopii. Wierzymy, że również inwestorzy docenią potencjał obu naszych gier i dzięki sukcesie pre-IPO wykonamy ważny krok w kierunku warszawskiej giełdy. – mówi Michał Dziwniel, Członek Zarządu oraz Główny Producent Brave Lamb Studio.

 

Środki finansowe w kwocie od 1,5 mln zł do 3 mln zł pozyskane z emisji akcji Spółka planuje przeznaczyć na początkowe prace nad produkcją drugiej gry studia, czyli Enemy of the State. Będzie to zespołowa strzelanka izometryczna osadzona w świecie dwudziestolecia międzywojennego, nie tylko w rzeczywistości Stanów Zjednoczonych. Gracz będzie miał możliwość gry po stronie gangsterów lub policjantów, a także (co jest cechą charakterystyczną gier Brave Lamb Studio) podejmować trudne moralnie wybory w trakcie rozgrywki. Aktualnie zakończone zostały prace koncepcyjne. Premiera gry zaplanowana jest w drugim kwartale 2024 roku.

 

Data startu II transzy oferty nie jest przypadkowa – 11 listopada to bowiem dzień nie tylko szczególny dla Polaków, ale także Brytyjczyków i Francuzów, którzy obchodzą wtedy Dzień Pamięci na cześć poległych żołnierzy – chcemy w ten sposób podkreślić unikalny charakter naszej gry War Hospital, która polega na prowadzeniu szpitala na froncie I Wojny Światowej. Produkcja zyskała uznanie m.in. Imperial War Museums w Londynie, a także zgodę Czerwonego Krzyża na wykorzystanie znaku tej organizacji w grze. Obydwa te wydarzenia są bez precedensu. – dodaje Michał Dziwniel.

 

Spółkę przy produkcji War Hospital wspierają eksperci z brytyjskiego muzeum Imperial War Museums. Będzie to również pierwsza produkcja, która uzyskała oficjalną licencję tego muzeum. Gra zostanie wydana na PC oraz platformach nowej generacji. Brave Lamb Studio podpisało umowę wydawniczą z francuską spółka Nacon, która będzie globalnym wydawcą War Hospital.

 

Głęboko wierzę w sukces komercyjny i artystyczny naszych przyszłych produkcji. W przypadku War Hospital, ta wiara została wzmocniona operacyjnym i finansowym wsparciem ze strony Nacon. Mam szczerą nadzieję, że przez finalny produkt widać będzie naszą pasję do tworzenia gier oraz dostarczą graczom niezapomnianych wrażeń i angażujących historii. – dodaje Michał Dziwniel.

 

Link do strony poświęconej planowanej emisji: https://emisja.bravelambstudio.com/

Harmonogram pre-IPO:

27.10.2021 – rozpoczęcie oferty publicznej, publikacja Dokumentu Ofertowego

04.11.2021 – rozpoczęcie zapisów na akcje w ramach I transzy

11.11.2021 – rozpoczęcie zapisów na akcje w ramach II transzy, prezentowanej na CrowdConnect.pl

18.11.2021 – zakończenie przyjmowania zapisów na akcje w II transzy

—————————-

O Brave Lamb Studio:

Brave Lamb Studio to polski producent gier typu/w segmencie Indie Premium będący częścią grupy Movie Games. Celem studia jest dostarczanie tytułów opartych na mocnej fabule wypełnionej ciężkimi wyborami natury moralnej. Mocną stroną Brave Lamb Studio jest bez dwóch zdań grupa deweloperów z bogatym doświadczeniem w branży, w spółkach pokroju CI Games czy Techland. Najbardziej oczekiwanym tytułem studia jest umiejscowiona w realiach I wojny światowej strategia z elementami survivalu “War Hospital”, w której gracz wejdzie w buty brytyjskiego medyka polowego. Gra zostanie wydana na platformę PC i konsole nowej generacji. Polskie studio uzyskało także status formalnego dewelopera zarówno w przypadku konsoli Microsoftu, jak i Sony.

Dowiedz się więcej
Najnowsze artykuły
Grzegorz Skwierczyński
Meet the Lambs - Grzegorz Skwierczyński
war hospital
War Hospital autorstwa Brave Lamb Studio wchodzi na listę Global Top Wishlist Steam
War Hospital
Brave Lamb Studio S.A. i Movie Games zapowiadają War Hospital - society survival w okresie I wojny światowej
Kategorie