War Hospital autorstwa Brave Lamb Studio wchodzi na listę Global Top Wishlist Steam

war hospital

War Hospital, gra autorstwa Brave Lamb Studio, pozwalająca wcielić się w lekarza polowego podczas I Wojny Światowej, weszła na listę Global Top Wishlist platformy Steam. Wejście do listy miało miejsce 2 tygodniu po publikacji zapowiedzi oraz oficjalnego profilu gry na platformie, co zdaniem Zarządu jest bardzo dobrym wynikiem. Gra powinna ukazać się na platformy PC oraz konsole nowej generacji w II kwartale 2022 roku.

– Rozpoczęcie promocji gry przy okazji konferencji Future Game Show przyniosło bardzo pozytywne efekty. Jednym z nich jest pojawienie się produkcji na Global Top Whishlist, a lista użytkowników platformy Steam oczekujących na naszą produkcję cały czas rośnie. Jest to jednak jedna z wielu przesłanek potwierdzających duży potencjał War Hospital na osiągnięcie globalnego sukcesu. Oficjalne kanały Playstation oraz Xbox w serwisie Youtube udostępniły trailer gry, co również zwiększa zasięg dotarcia do użytkowników. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowego odbioru zapowiedzi, co motywuje nas do dalszej intensywnej pracy – komentuje Michał Dziwniel, główny producent i Członek Zarządu Brave Lamb Studio (spółka jest w trakcie zmiany nazwy z Tovildo Investments S.A.).

W ramach War Hospital gracz będzie zarządzał przyfrontowym szpitalem polowym podczas I wojny Światowej. Zadaniem gracza będzie m.in. podejmowanie trudnych moralnych decyzji od których będzie zależało życie i śmierć pojedynczych żołnierzy, utrzymywanie obrony szpitala polowego oraz budowanie jego struktury, przy jednoczesnej, coraz trudniejszej walce o zasoby. Globalnym wydawcą gry jest Movie Games.

– Rosnąca popularność tytułu to również efekt niecodziennej tematyki oraz rozgrywki, którą War Hospital będzie oferować graczom. I Wojna Światowa to konflikt bardzo rzadko eksploatowany w branży gamingowej, a motyw szpitala polowego jeszcze rzadziej. Nasza produkcja trafia w niszę praktycznie nietkniętą przez studia produkujące gry komputerowe na świecie. Chcemy szybko i sprawnie uwolnić ten potencjał, dlatego zamierzamy wprowadzić grę do sprzedaży w II kwartale 2022 roku. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z planem – informuje Michał Dziwniel.

Developerzy Brave Lamb Studio ukończą w maju przygotowania Vertical Slice, czyli zamkniętego prototypu rozgrywki. Gra na ten moment jest grywalna na poziomie przygotowanych wcześniej funkcjonalności i obecnie trwają pracę nad finalnym ustawieniem tzw. Core Loopa (osi rozgrywki) w grze. Powoduje to, że w ciągu najbliższych tygodni gra trafi na pierwsze testy przy udziale zespołu testerów Movie Games, a także przeprowadzone zostaną play testy na grupie focusowej (reprezentantów grupy docelowej, którą studio określiło jako kluczową w budowaniu sprzedaży docelowego tytułu). Ich feedback będzie niezwykle cenny w kontekście dalszego rozwoju produkcji.

Brave Lamb Studio to team składający się z 19 najlepszych specjalistów z branży gamedev, pracujących wcześniej m.in. dla takich firm jak Techland, CD Projekt Red czy People Can Fly. Głównym producentem gry jest Michał Dziwniel, działający w branży od 2010 roku. Członkowie studia mieli okazję współtworzyć takie gry jak Dying Light 2, Sniper: Ghost Warrior 2, Outriders, czy Pure Farming 2018.

Spółka planuje zadebiutować na rynku NewConnect do końca 2021 roku. W procesie wprowadzenia akcji Brave Lamb Studio do obrotu będzie pośredniczyło INC S.A., z którym Spółka podpisała umowę w maju. W przeciągu najbliższych kilku tygodni odbędzie się również runda finansowania za pośrednictwem platformy CrowdConnect.pl należącej do Domu Maklerskiego INC.

Dowiedz się więcej
Najnowsze artykuły
Grzegorz Skwierczyński
Meet the Lambs - Grzegorz Skwierczyński
war hospital
War Hospital autorstwa Brave Lamb Studio wchodzi na listę Global Top Wishlist Steam
War Hospital
Brave Lamb Studio S.A. i Movie Games zapowiadają War Hospital - society survival w okresie I wojny światowej
Kategorie