War Hospital autorstwa Brave Lamb Studio wchodzi na listę Global Top Wishlist Steam

war hospital

War Hospital autorstwa Brave Lamb Studio wchodzi na listę Global Top Wishlist Steam

War Hospital, gra autorstwa Brave Lamb Studio, pozwalająca wcielić się w lekarza polowego podczas I Wojny Światowej, weszła na listę Global Top Wishlist platformy Steam. Wejście do listy miało miejsce 2 tygodniu po publikacji zapowiedzi oraz oficjalnego profilu gry na platformie, co zdaniem Zarządu jest bardzo dobrym wynikiem. Gra powinna ukazać się na platformy PC oraz konsole nowej generacji w II kwartale 2022 roku.

– Rozpoczęcie promocji gry przy okazji konferencji Future Game Show przyniosło bardzo pozytywne efekty. Jednym z nich jest pojawienie się produkcji na Global Top Whishlist, a lista użytkowników platformy Steam oczekujących na naszą produkcję cały czas rośnie. Jest to jednak jedna z wielu przesłanek potwierdzających duży potencjał War Hospital na osiągnięcie globalnego sukcesu. Oficjalne kanały Playstation oraz Xbox w serwisie Youtube udostępniły trailer gry, co również zwiększa zasięg dotarcia do użytkowników. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowego odbioru zapowiedzi, co motywuje nas do dalszej intensywnej pracy – komentuje Michał Dziwniel, główny producent i Członek Zarządu  Brave Lamb Studio (spółka jest w trakcie zmiany nazwy z Tovildo Investments S.A.).

W ramach War Hospital gracz będzie zarządzał przyfrontowym szpitalem polowym podczas I wojny Światowej. Zadaniem gracza będzie m.in. podejmowanie trudnych moralnych decyzji od których będzie zależało życie i śmierć pojedynczych żołnierzy, utrzymywanie obrony szpitala polowego oraz budowanie jego struktury, przy jednoczesnej, coraz trudniejszej walce o zasoby. Globalnym wydawcą gry jest Movie Games.

– Rosnąca popularność tytułu to również efekt niecodziennej tematyki oraz rozgrywki, którą War Hospital będzie oferować graczom. I Wojna Światowa to konflikt bardzo rzadko eksploatowany w branży gamingowej, a motyw szpitala polowego jeszcze rzadziej. Nasza produkcja trafia w niszę praktycznie nietkniętą przez studia produkujące gry komputerowe na świecie. Chcemy szybko i sprawnie uwolnić ten potencjał, dlatego zamierzamy wprowadzić grę do sprzedaży w II kwartale 2022 roku. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z planem – informuje Michał Dziwniel.

Developerzy Brave Lamb Studio ukończą w maju przygotowania Vertical Slice, czyli zamkniętego prototypu rozgrywki. Gra na ten moment jest grywalna na poziomie przygotowanych wcześniej funkcjonalności i obecnie trwają pracę nad finalnym ustawieniem tzw. Core Loopa (osi rozgrywki) w grze. Powoduje to, że w ciągu najbliższych tygodni gra trafi na pierwsze testy przy udziale zespołu testerów Movie Games, a także przeprowadzone zostaną play testy na grupie focusowej (reprezentantów grupy docelowej, którą studio określiło jako kluczową w budowaniu sprzedaży docelowego tytułu). Ich feedback będzie niezwykle cenny w kontekście dalszego rozwoju produkcji.

Brave Lamb Studio to team składający się z 19 najlepszych specjalistów z branży gamedev, pracujących wcześniej m.in. dla takich firm jak Techland, CD Projekt Red czy People Can Fly. Głównym producentem gry jest Michał Dziwniel, działający w branży od 2010 roku. Członkowie studia mieli okazję współtworzyć takie gry jak Dying Light 2, Sniper: Ghost Warrior 2, Outriders, czy Pure Farming 2018. 

Spółka planuje zadebiutować na rynku NewConnect do końca 2021 roku. W procesie wprowadzenia akcji Brave Lamb Studio do obrotu będzie pośredniczyło INC S.A., z którym Spółka podpisała umowę w maju. W przeciągu najbliższych kilku tygodni odbędzie się również runda finansowania za pośrednictwem platformy CrowdConnect.pl należącej do Domu Maklerskiego INC.